Пројекат "Дигитални атлас културне баштине" који је ЦДЕР реализовао од септембра 2013. до марта 2014. године, уз подршку Министарства спољне и унутрашње трговине и телекомуникација, успешно је завршен.
Најважнија постигнућа пројекта јесу:
- Успешно су активирани, едуковани и подстакнути на умрежавање заинтересовани актери у 7 општина (Бору, Јагодини, Медвеђи, Сопоту, Великом Градишту, Лозници и Панчеву) у области дигитализовања културне баштине. Током пројекта одржано је 7 округлих столова (по један у свакој општини), уз учешће 204 представника релевантних кључних актера (музеји, библиотеке, архиви, центри за културу, туристичке организације, локалне самоуправе, школе, НВО...), и 2 едукативна вебинара (са 69 учесника).
Округли столови су одржани на следећим локацијама:
- Сопот: Центар за културу Сопот
- Лозница (Бања Ковиљача): Музеј битке на Дрини
- Велико Градиште: Народна Библиотека "Вук Караџић"
- Медвеђа: Туристичка организација Медвеђа
- Панчево: Градска библиотека Панчево
- Бор: Народна библиотека Бор
- Јагодина: Народна библиотека "Радислав Никчевић"
- Израђен је Атлас културне баштине
(www.atlaskulturneastine.rs) – први домаћи портал са обједињеном базом дигитализованих колекција српске културне баштине. Портал је креиран са циљем да са једног места пружи приступ свим дигиталним колекцијама српске културне баштине, као и најзначајнијим колекцијама европске и светске културне баштине. Интерактивне мапе са одговарајућим линковима омогућавају кориснику виртуелну шетњу кроз домаће и светско културно благо. На порталу се тренутно налазе линкови ка 59 српских, 55 европских и 17 светских дигиталних колекција. Портал садржи и релевантну литературу, документа, стратегије и смернице о дигитализацији културне баштине, као и актуелне вести о дешавањима на овом пољу у Србији и свету. Креирањем портала створен је својеврсни виртуелни центар за презентовање српске културне баштине, информисање и размену знања у области дигитализације културног наслеђа.
Оснаживањем и умрежавањем релевантних људских ресурса и креирањем портала снажно је подстакнут процес дигитализације културне баштине.